OLYMPUS DIGITAL CAMERA

     W niedzielę 5 czerwca w ramach 11 ligowej kolejki nasi zawodnicy z rocznika 2003 na własnym boisku podejmowali lidera rozgrywek APN Żywiec. Na wstępie należy zaznaczyć iż licznie zgromadzeni na trybunach kibice obydwu drużyn obejrzeli bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie. Osoby nieobecne z pewnością mają czego żałować.

    Spotkanie już od samego początku stało na wysokim poziomie i przebiegało w bardzo szybkim tempie, w tej fazie spotkania zarysowała się przewaga drużyny przyjezdnej lecz nieustępliwa postawa naszych podopiecznych pozwoliła na nawiązanie równorzędnej walki i następnie wyjście na prowadzenie za sprawą strzału Nikodema Zioło. Idąc za ciosem nasza drużyna szybko podwyższyła prowadzenie a strzelcem drugiej bramki został Maciej Marzec i tym samym ustalił wynik pierwszej połowy spotkania.

    Druga część meczu rozpoczęła się od ataków bardzo zdeterminowanych zawodników z Żywca, które zatrzymując wyśmienitymi bramkarskimi umiejętnościami wykazywał się w bramce Maciej Świecak. Odpowiadając na ataki gości coraz częstszymi akcjami pod bramką przeciwnika za sprawą uderzenia z dystansu Kamila Nowickiego wynik został podwyższony na 3:0. W tym momencie na boisku zapanowała bardzo zacięta walka i warto pokreślić że wynik ten pozwolił naszym zawodnikom na zajęcie kosztem dzisiejszego rywala pozycji lidera tabeli odrabiając straty z pierwszego wyjazdowego spotkania (1:4). Walka na boisku trwała w najlepsze i żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać, a żaden z kibiców nie mógł narzekać na brak wrażeń. Wykorzystując wysokie ustawienie Żywieckiego zespołu, Sebastian Kanik sfinalizował składną akcję całego zespołu i wyprowadził nasz zespół na czterobramkowe prowadzenie. Ostatnie minuty to obraz ofiarnej i ambitnej gry obu zespołów a wynik meczu nie uległ już zmianie.

   Z tego miejsca należy pochwalić umiejętności i zawziętość wszystkich zawodników w zielonych i czerwonych strojach biorących udział w dzisiejszym meczu którzy stworzyli w ten dzień naprawdę świetnie sportowe widowisko. Należy podkreślić iż koncentracja i zaangażowanie zachowane przez długość całego meczu pozwoliły na przechylenie szali zwycięstwa na stronę naszego zespołu ponieważ jakakolwiek bramka strzelona przez gości w każdym momencie meczu, sprawę objęcia fotela lidera rozstrzygałaby na ich korzyść.

   Dziękujemy wszystkim, a przede wszystkim rodzicom, za doping i wiarę w umiejętności zawodników. Plan który przed meczem był praktycznie niemożliwy został wypełniony i okupiony ciężką pracą, walką i zaangażowaniem całej drużyny.

GLKS Wilkowice – APN Żywiec 4:0

Bramki: Nikodem Zioło, Maciek Marzec, Kamil Nowicki oraz Sebastian Kanik.

Skład: Maciek Świecak, Piotr Pawlik, Maciek Marzec, Kamil Nowicki, Oskar Słowiok, Nikodem Zioło,

Kacper Chowaniec, Sebastian Kanik, Paweł Wirski, Patryk Ludwig, Adrian Janica, Paweł Kosmala.

Opinia trenera: Chciałbym podziękować wszystkim moim zawodnikom za ambitną postawę i koncentracje przez cały mecz, dzięki czemu dokonali rzeczy arcytrudnej i mam nadzieję że to zwycięstwo będzie kolejnym pozytywnym bodźcem w dalszym doskonaleniu swoich umiejętności. Jestem z nich bardzo dumny. Również podziękowania należą się przeciwnikowi za bardzo dobra grę jak i postawę fair-play które sprawiły że dziś w Wilkowicach prawdziwe piłkarskie święto. Rezultat dzisiejszego meczu otwiera na nowo walkę o pierwsze miejsce w tabeli i jestem pewien że będzie bardzo ciekawie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA