Zawody „Klimczok zdobyty – dwa koła i Ty” już za nami!

Mimo wyjątkowo deszczowego niedziel­nego poranka, na starcie zawodów zameldowało się 64 kolarzy chętnych zdobyć Klimczok. Po sportowych zmaga­niach pierwszy na mecie pojawił się Przemysław Niemiec z niesamowitym czasem 37:46.9, 18 sekund później przy­jechał Jakub Rawicki z czasem 38.05.0, na trzeciej pozycji znalazł się Paweł Piasecki (40.31).
Wśród pań pierwsza linię mety zdobyła Anna Kaczmarzyk z czasem 49.21.0, na drugim miejscu uplasowała się Karolina Kozłowska z czasem 55.23.4, a na trzecim Dominika Wiewióra (1h02.27.6).
Równolegle do głównych zawodów grupa dzieci, wraz z kilkorgiem rodziców, wzięła udział w zmaganiach w Mini Rajdzie na Klimczok na trasie OSP Bystra – Bystra Górna. Przy asyście pojazdów strażackich z OSP Bystra młodzi zawodnicy pokonali przejazd ulicą Klimczoka aż do mety znaj­dującej się w pobliżu Spółki Wodociągowej w Bystrej. Na mecie uczestników przywitał Wójt Janusz Zemanek częstując wszyst­kich kompotem z jabłek.
Na zakończenie sportowych zmagań młodzi zawodnicy wrócili do OSP, gdzie czekały na nich okolicznościowe medale wręczane przez Sołtysa Piotra Pielesza, a także ciepły posiłek, napoje i ciasto z owocami.
Organizacja zawodów możliwa była dzięki środkom finan­sowym pozyskanym przez Gminny Ludowy Klub Sportowy „Wilkowice” w ramach grantu pn. „Klimczok zdobyty – dwa koła i Ty” otrzymanego za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Bielska”.
Wszystkim zaangażowanym w realizację tego przed­sięwzięcia serdecznie dziękujemy, w tym w szczególności strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej Bystra, Grupie Ratownictwa Medycznego OSP Bystra, Kołu Gospodyń Wiejskich w Bystrej, Radzie Sołeckiej w Bystrej, Referatowi Służb Technicznych w Wilkowicach, a także ekipie sędziow­skiej z firmy Robiinet Robert Cieślar i serwisowi rowerowemu ze sklepu PamirBike z Bielska-Białej, który asystował kola­rzom na całej trasie zwodów.
Zarząd GLKS “Wilkowice”

Foto: Marcin Kwiatek